עורך דין משפט מוניציפלי

עורך דין משפט מוניציפלי

הפירמה שלנו מתמחה בליווי משפטי בתחום המשפט המנהלי – עבור עיריות, מועצות מקומיות, מושבים וכל סוגי הגופים המוניציפליים השונים. תחום זה מכסה רשת רחבה של נושאים וחוקים הכוללים גם ועדות מכרזים, גופי ניהול למיניהם, הנהלות אקזקוטיביות וכדומה.

 

משפט מוניציפלי – הניסיון משחק תפקיד חשוב

עורך דין בתחום המוניציפלי – חשוב מאוד שיהיה עתיר ידע אך כמו כן גם עתיר ניסיון. ייצוג של גוף מוניציפלי כגון עירייה הוא לא עניין של מה בכך, והכללים והחוקים אשר חלים על עיריות הם באופן כללי, שונים מאוד מהכללים והחוקים אשר חלים על גופים אחרים אשר אינם עירוניים – כתוצאה מרגולוציה שונה בעיקר אך גם מאחר ומדובר בגוף חצי ממשלתי או ממשלתי לחלוטין. חשוב מאוד שגם למשרד עורכי הדין המייצג, גם לעורך הדין האמון על התיק, וגם לעורך הדין המפקח על תוואי המקרה (במידה וקיים) יהיה ניסיון רב.

 

יצוג חברות ממשלתיות או הממשלה עצמה

הפירמה שלנו דואגת ליצוג מקצועי ומהימן של מרדי הממשלה במקרים של ליטיגציה וכמו כן בתחום המכרזים. ברזומה שלנו יש את משרד האוצר אשר קיבל מאיתנו ייעוץ וליווי משפטי, משרד התחבורה עם פרוייקט הרכבת הקלה בתל אביב אשר מתהווה בימים אלו ממש, וכמו כן ליווינו את משרד ראש הממשלה במכרזי מפתח במשק, וגופים מוניציפלים נוספים ומגוונים וחברות המוחזקות על ידי הממשלה.

 

האם קיים ניגוד אינטרסים בייעוץ משפטי של גורם מוניציפלי

נשאלת השאלה – איך משרד עורכי דין מנהל את ניגוד האינטרסים המובנה הקיים בתחום המשפט המוניציפלי – לעיתים אנו מייצגים משפטית אזרחים אשר תובעים עירייה, לדוגמא, ולעיתים אנו מייצגים את העירייה במקרה משפטי אחר. חשוב מאוד לציין שמשרדינו הוא מקצועי וענייני ורואה כל מקרה לגופו, אינו משליך מקרה אחד על משנהו, ומטפל באמינות רבה בכל מקרה לטובת הלקוח המגיע אלינו.

 

משרדינו מייצג גם מכללות וגורמי השכלה גבוהה, בתי חולים, וגופים נוספים הניזונים מתקציבים ממשלתיים.

 

אין להתבלבל בין המשפט החוקתי והמשפט המוניציפלי המנהלי כאשר מחפשים עורך דין לייצוג. המשפט החוקתי עוסק בעיקר בשיטת המשטר והיחסים בין הרשות המחוקקת, הרשות המבצעת והרשות השופטת. המשפט המוניציפלי מתמקד בהלך הפעולה הספציפי של אחת משלושת רשויות אלה – הרשות המבצעת – מדובר ברשות הגדולה ביותר מבין שלושת הרשויות. בעקבות שוני זה, המשפט המוניציפלי נשען על עמודי תווך של דמוקרטיה, שיוויון והגינות – ובא להגן על טובתם של אינדיודואלים וקבוצות חברתיות וזכויותיהם, ומנגד המשפט החוקתי נשען בעיקר על זכויות האדם.

משפט מוניציפאלי