איך בוחרים עורך דין לתביעת תאונת עבודה?

תוכן עניינים

תביעות תאונות עבודה ניתן להגיש, הן כנגד הביטוח הלאומי עבור דמי פגיעה וקצבת נכות והן כנגד המעסיק במקרה של רשלנות שגרמה לפגיעה. כדי להתמודד מול המוסד לביטוח הלאומי בדרך היעילה ביותר ולמקסם את הפיצוי המקסימלי גם מחברת הביטוח או המעסיק כדאי להיעזר בעורך דין תאונות עבודה שילווה אתכם לאורך ההליך, מתחילתו ועד להשגת מירב הפיצויים. על בחירת העו"ד במאמר שלפניכם.

 

השוואת מחירים

בעת חיפוש אחר עורך דין לתביעת תאונות עבודה יש לערוך השוואת מחירים על מנת לקבל הערכה לגבי שכר הטרחה המקובל בשוק עבור הייצוג. כשאר מדובר על תביעת נזיקין לעיתים העורך דין יגבה אחוז מסוים מהתביעה בהתאם לשלב בו יגיעו להסכמות במשא ומתן או בפסק דין חלוט.

חשוב לקחת בחשבון שבמקרים רבים העלות נקבעת על פי שנות הוותק וניסיונו המקצועי של כל עורך הדין מכיוון שיש לכך השפעה רבה על הסיכויים להגיע לתוצאה המשפטית הרצויה. למידע נוסף בנוגע לעלויות ומחירים כנסו לאתר אלעד רייך עורך דין וצרו עמנו קשר.

 

התמחות בתאונות עבודה

עולם התביעות, הן מול גופים ציבורים כמו, ביטוח לאומי והן ממעסיקים וחברות הביטוח הינו מורכב ומסועף וטומן בחובו מגוון רחב של הליכים שונים. גם עורך דין שלמד במהלך לימודיו אודות מרבית תחומי המשפט האזרחי השונים, אין בכך בכדי להפוך אותו למומחה בכל התחומים. מומלץ לבחור עורך דין המתמחה ספציפית בתחום של תאונות עבודה.

 

הגינות ויושרה

לצד בדיקת ההתמחות והניסיון חשוב לנהל עם עורך הדין שיחה פתוחה ומעמיקה ולבחון את התנהגותו וכישוריו הוורבאליים. נסו לחוש אם הוא או היא משדרים לכם יושרה והגינות. קחו בחשבון שאותו עורך דין עתיד לעמוד בקרוב בפני בית המשפט להציג את תביעתכם והוא יצטרך להפגין כושר שכנוע וידע מקצועי רחב, על מנת לנצח עבורכם את התיק בבית המשפט.

 

התוצאה אינה מובטחת

אין עורך דין שיכול להבטיח לכם תוצאה וודאית בהליכי תביעה מול ביטוח לאומי וחברות הביטוח. התחום של תאונות עבודה מורכב ותלוי במשתנים רבים ובלתי צפויים אשר יכולים להשפיע על התוצאות של ההליכים. ניסיונו ומקצועיותו של עורך דין טוב לא באה לידי ביטוי ביכולת להבטיח את התוצאה מראש אלא בכוחו לקרב אתכם לתוצאה הרצויה.

עליו לפרט את סיכויי התביעה כפי שהוא תופס אותם לאור ניסיונו בתיקים דומים ובהתאם למאפייני המקרה ולהציע אסטרטגיות משפטיות רלוונטיות.

 

סיכום בחירת עורך דין לתאונות עבודה

לסיכום הנושא, במאמר זה דנו בשאלה איך לבחור עורך דין לתביעת תאונת עבודה. כפי שציינו, חשוב לבדוק שהעורך דין מתמחה בתחום עבורו אתם זקוקים לו ולוודא שהוא מתמחר את שירותיו בהגינות התאם למומחיותו וניסיונו בתחום. יש להתרשם ממקצועיותו, מהגינותו ומיושרו, כמו גם מהכריזמה שלו. יש להיזהר מהבטחות ולחתום מראש על הסכם שכר טרחה.

אנשי משפט

 

עורך דין מחוייך
לשיחת ייעוץ עם עורך דין

מתלבטים לגבי סוגיה משפטית? לא יודעים אם צריך עורך דין או לא? השאירו פרטים וקבלו ייעוץ חינם מעורך דין מנוסה!

מידע נוסף
תביעת שיפוצניק שלא עמד בהסכם

עריכת שיפוצים בבית או בעסק הנה נושא מורכב, הדורש תשומת לב רבה. מדובר בצורך לתכנן את מועד השיפוצים ולהתאים אותו לסדר היום ולוח הזמנים של

 התנגדות לחל"ת

בעקבות משבר הקורונה חופשות ללא תשלום הפכו להיות תופעה נפוצה למדי. בניסיון להתמודד עם המשבר הכלכלי מעסיקים רבים הוציאו את העובדים שלהם לחופשה שכזאת. מבחינה

איך מקבלים פיצויי פיטורים מהר?

כל עובד שפוטר מעבודתו (ובמקרים מסוימים, גם עובד שהתפטר) זכאי לקבל פיצויי פיטורים. יש מעסיקים שמעדיפים לשלם פיצויים עלו דרך הפרשה חודשית קבועה לביטוח הפנסיוני,

תביעה כספית בגין הטרדה מינית בעבודה

הוטרדתם מינית? החוק מעמיד לרשותכם סכום פיצויים של עד 120,000 שקלים. באילו מקרים כדאי להגיש תביעה כספית על הטרדה מינית בעבודה ובאילו מקרים יפסוק בית