ככלל, במהלך פגישת ייעוץ משפטי, נפגש הלקוח עם עורך הדין אשר מקשיב לסיפורו ומייעץ עבורו באופן בסיסי עצות שיכולות לסייע עבורו בנוגע למקרה או לסיפור שלגביו הוא הזדקק לייעוץ. פגישת ייעוץ עם עורך דין מקצועי עשויה להסתיים בעצות ו/או הנחיות ספציפיות מצד עורך הדין, שמטרתן לכוון את הלקוח כיצד עם הבעיה שלשמה הוא הגיע לפגישה. אולם, פגישה ייעוץ עם עורך הדין עשויה להסתיים עם הנחיות או קווים כלליים מאוד בנוגע למקרה הנידון והיא למעשה מהווה רק יריית פתיחה להליך ארוך וממושך יותר שעשוי לכלול פגישות נוספות עם עורך הדין וקבלת ייעוץ נוסף והמשך טיפול על ידו.

 

פרמטרים חשובים שיש לקחת בחשבון

בטרם פניתם להתייעצות עם עורך דין, כדאי לתת את תשומת הלב לכמה פרמטרים חשובים בנוגע לייעוץ המשפטי ולתהליך שעשוי להגיע בעקבותיו:

  1. אם תיפגשו עם עורך דין בנוגע להתייעצות לגבי מקרה שקרה לכם או סוגיה שאינכם יודעים לפתור לבד, כדאי שתיקחו בחשבון מראש, כי על אף שנראה ללקוח כי המקרה שלגביו הוא זקוק לייעוץ מהווה קייס או עילה לתביעה משפטית, לא תמיד הדבר יהיה כך בפועל והוא עשוי להבין בפגישת הייעוץ כי המקרה שלגביו הוא הגיע לייעוץ איננו מהווה קייס משפטי לתביעה או לטיפול של עורך דין.
  2. עורך דין מקצועי אחראי להסביר ללקוח בפגישת הייעוץ את תמונת המצב בנוגע למקרה הנידון בפגישה, הן מבחינת יתרונותיו והן מבחינת חסרונותיו ובהתאם, לשקף את הפתרונות האפשריים. אולם, לא תמיד יכול עורך הדין להבטיח ללקוח כי יהיו תוצאות וודאיות למצב שלגביו הגיע הוא להתייעצות עם עורך הדין.
  3. יש לזכור, כי התייעצות עם עורך דין אינה מהווה שירות של ייצוג משפטי ולכן, לאחר התייעצות עם עורך דין, בד"כ הלקוח ממשיך בטיפול במקרה שלו באופן עצמאי וללא ליווי של עורך דין.
  4. כשאדם מגיע להתייעצות עם עו"ד לגבי מקרה מורכב ומסועף, יש לדאוג כי עורך הדין ילמד את המקרה על בוריו, יקרא את המסמכים הרלוונטיים ויכיר את כל נתוני המקרה ורק לאחר מכן, יידע להעניק ייעוץ משפטי מדויק לאדם שהגיע להתייעצות. על אף שפגישה ראשונה עם עורך דין מקצועי היא בד"כ מיועדת להיכרות של עורך הדין עם הלקוח ועם פרטים כלליים בנוגע לסיפורו, הציפייה היא כי במידה ותתקיימנה פגישות נוספות, עורך הדין יגיע אליהן מוכן הרבה יותר ומסוגל לתת פתרונות אפקטיביים למקרה המטופל.

באילו מצבים פגישת ייעוץ עם עורך דין עשויה להועיל ללקוח?

  1. כשהמקרה שלגביו הוא זקוק לייעוץ יוכל לקבל פתרונות באמצעות התייעצות עם עורך דין בלבד, ללא ייצוג משפטי באופן מלא.
  2. כשללקוח יש מקרה משפטי מורכב והוא זקוק להתייעצות עם עורך דין מקצועי כדי לקבל חוות דעת ראשונית בנוגע למקרה ולדעת איך להמשיך לפעול לגביו, בטרם יחליט הוא לשכור ייצוג משפטי.

 

אם תהיו מעוניינים בקבלת ייעוץ של עורך דין לגבי נושא מסוים, תוכלו להיכנס לאתר של עורך דין יואב רונקין, לקרוא על תחומי העיסוק של משרדו ולהשאיר פניה או לקבוע פגישה לצורך קבלת ייעוץ.

פרמטרים חשובים שיש לקחת בחשבון

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.