מהם העונשים בגין עבירות רכוש במדינת ישראל?

תוכן עניינים

מלבד עבירות אונס ועבירות רצח, עבירות רכוש, ובתוכן עבירות שוד בנסיבות מחמירות, הן העבירות בעלות הענישה הקשה ביותר. אין להקל ראש בעניין עבירות רכוש, שכן הן עבירות פליליות מורכבות הפוגעות במספר רב של זכויות בקורבן, כמו הזכות לשלמות הגוף, הזכות לקניין וכבוד האדם וחירותו. המשפט הישראלי מתייחס במלוא החומרה לעבירות רכוש, ולא מהסס להטיל על החשודים בה את המקסימום שמאפשר החוק.

 

סוגי עבירות הרכוש

ענף עבירות הרכוש אוגר בתוכו מספר עבירות פוטנציאליות. כל העבירות מתבססות על עבירת גניבה- נטילת רכוש מידי אדם ללא הסכמתו במזיד. עבירות מעין גניבה מתייחסות לתחום האפור של גניבת משאבים כמו גניבת מים, גז או חשמל שלא כדין, ועבירות השוד הן החמורות ביותר מבין עבירות הרכוש, בשל המאפיינים האלימים המיוחסים לעבירות אלו, כמו פגיעה של ממש בקורבן, איומים בנשק, תכנון שוד על ידי מספר רב של גורמים וכו'. לפרטים נוספים אודות סוגי העונשים והעונשים הצפויים ניתן לפנות לאתר https://www.plili.org.il

 

דרכי פעולה למצב בו אתם חשודים בעבירות רכוש

גם אם לא בזדון ועל לא עוול בכפכם, אתם עלולים למצוא את עצמכם מוזמנים לחקירה בנושא עבירות רכוש. זה בהחלט יכול להיגרם כתוצאה מהאשמת שווא או טעות בזיהוי, או במקרים חמורים יותר, הימצאות של רכוש גנוב בלא ידיעתכם. במקרה זה חובה להתייעץ עם עורך דין פלילי בנושא שיטפל במצב בצורה הטובה ביותר.

 

העונשים בגין עבירות רכוש

להלן העונשים השונים בגין עבירות רכוש בהתאם לחומרתם:

  • העונש בגין עבירות גניבה עשוי להגיע לעונש מאסר של עד 3 שנים. יש לציין כי גם בעבירות גניבה, קיימות נסיבות מחמירות שבכפוף להן עשויה רמת הענישה לעלות. לדוגמה, עונש המאסר בגין גניבה ממעסיק עומד על תקופה של עד 7 שנים. עבירת גניבה אשר מבוצעת על ידי עובד ציבור בעת מילוי תפקידו, יכול להביא למאסר עד תקופה בת 10 שנים.
  • העונש בגין עבירות שוד הוא מהחמורים ביותר ויכול להגיע למאסר של עד 14 שנים. באם בוצע שימוש בנשק חם או קר תוך כוונה לפגוע, עשוי העונש לעלות ל20 שנות מאסר.
  • העונש בגין עבירת “מעין גניבה”יכול להגיע לעונש מאסר בן 3 עד 5 שנים, תלוי בסוג העבירה הספציפית שבוצעה ומידת החומרה שלה.
  • העונש בגין עבירות פריצה והתפרצות יכול להגיע עד ל7 שנות מאסר בפועל.
  • העונש בגין גניבת רכבים יכול להגיע למאסר של 5 שנים, באם הרכב נפרץ בנוסף העונש יגיע עד ל7 שנים.

 

נפלתי קורבן לעבירת רכוש- למי פונים?

במידה ונקלעתם לסיטואציה לא נעימה בדמות אחת מעבירות הרכוש, עליכם לפנות לעורך דין המתמחה בתיקי עבירות רכוש. עורך דין זה יכול להעניק לכם סיוע והדרכה בנוגע לזכויותיכם ולהקטין ככל הניתן ובמידת האפשר, את מידת הפגיעה בכם.

נפצע עם אקדח

עורך דין מחוייך
לשיחת ייעוץ עם עורך דין

מתלבטים לגבי סוגיה משפטית? לא יודעים אם צריך עורך דין או לא? השאירו פרטים וקבלו ייעוץ חינם מעורך דין מנוסה!

מידע נוסף
רישום פלילי ללא הרשעה

רישום פלילי אשר נשמר במאגרי המשטרה והפרקליטות, יכול ללוות אנשים במשך שנים ארוכות, גם אם הפשע בוצע מזמן. יתרה מכך, גם במקרים בהם כלל לא

CBD – למי מותר למכור לנו?

בתקופה שלנו קשה שלא להיתקל במי שמעשן מריחואנה, החומר הזה, שבשנים האחרונות מספר צרכניו הולך וגדל, משווק כקנאביס רפואי באופן מורשה ומאושר ע"י משרד הבריאות.

מה זו עבירת הפרת אמונים?

כל פעולה שבאה לידי ביטוי בניגוד עניינים ומבוצעת על ידי עובד ציבור, עלולה להיחשב על פי החוק לסוג כזה או אחר של עבירת הפרת אמונים.