מלבד עבירות אונס ועבירות רצח, עבירות רכוש, ובתוכן עבירות שוד בנסיבות מחמירות, הן העבירות בעלות הענישה הקשה ביותר. אין להקל ראש בעניין עבירות רכוש, שכן הן עבירות פליליות מורכבות הפוגעות במספר רב של זכויות בקורבן, כמו הזכות לשלמות הגוף, הזכות לקניין וכבוד האדם וחירותו. המשפט הישראלי מתייחס במלוא החומרה לעבירות רכוש, ולא מהסס להטיל על החשודים בה את המקסימום שמאפשר החוק.

 

סוגי עבירות הרכוש

ענף עבירות הרכוש אוגר בתוכו מספר עבירות פוטנציאליות. כל העבירות מתבססות על עבירת גניבה- נטילת רכוש מידי אדם ללא הסכמתו במזיד. עבירות מעין גניבה מתייחסות לתחום האפור של גניבת משאבים כמו גניבת מים, גז או חשמל שלא כדין, ועבירות השוד הן החמורות ביותר מבין עבירות הרכוש, בשל המאפיינים האלימים המיוחסים לעבירות אלו, כמו פגיעה של ממש בקורבן, איומים בנשק, תכנון שוד על ידי מספר רב של גורמים וכו'. לפרטים נוספים אודות סוגי העונשים והעונשים הצפויים ניתן לפנות לאתר https://www.plili.org.il

 

דרכי פעולה למצב בו אתם חשודים בעבירות רכוש

גם אם לא בזדון ועל לא עוול בכפכם, אתם עלולים למצוא את עצמכם מוזמנים לחקירה בנושא עבירות רכוש. זה בהחלט יכול להיגרם כתוצאה מהאשמת שווא או טעות בזיהוי, או במקרים חמורים יותר, הימצאות של רכוש גנוב בלא ידיעתכם. במקרה זה חובה להתייעץ עם עורך דין פלילי בנושא שיטפל במצב בצורה הטובה ביותר.

 

העונשים בגין עבירות רכוש

להלן העונשים השונים בגין עבירות רכוש בהתאם לחומרתם:

 

נפלתי קורבן לעבירת רכוש- למי פונים?

במידה ונקלעתם לסיטואציה לא נעימה בדמות אחת מעבירות הרכוש, עליכם לפנות לעורך דין המתמחה בתיקי עבירות רכוש. עורך דין זה יכול להעניק לכם סיוע והדרכה בנוגע לזכויותיכם ולהקטין ככל הניתן ובמידת האפשר, את מידת הפגיעה בכם.

נפצע עם אקדח

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.