מדינת ישראל היא מדינה חדשה יחסית וזה אומר דבר או שניים על שוק הנדל"ן שלה.

אם נסתכל למשל על מדינות אירופה נראה כי יש שם בתים בני מאתיים ושלוש מאות שנה וכך גם בחלקים מארצות הברית.

לעומת זאת בישראל הבתים הישנים הם בני שמונים או שבעים שנה.

ועדיין אפילו שהבתים בישראל הם פחות ישנים מבחו"ל עדיין הבתים הללו יכולים להיות מסוכנים למגורים.

לא רק זאת אלא שהבתים הללו לא ממוגנים לרעידות אדמה ונגד איום הטילים וכך נולד הפרויקט של תמ"א 38.

פרויקט זה נועד לחזק בתים כנגד רעידות אדמה ונגד איום הטילים וזה משהו שאתם חייבים לתת עליו את הדעת.

יש לציין כי הפרויקט מגיע אל סיומו בשנים הקרובות ונחכה ונראה איזה פרויקט יחליף אותו.

 

מה אני מרוויח מתמ"א 38?

עולה השאלה מדוע שדייר יסכים לבצע פרויקט של תמ"א 38? מה יוצא לו מכך? אם כן בפרויקט של תמ"א 38 הדייר מרוויח דירה חדשה או משופצת, חדר ממ"ד חדש, חדר מדרגות משופץ והגנה נגד רעידות אדמה. יש לציין כי הקבלן לא יוצא מקופח מן התמ"א וזאת עקב העובדה שהוא מקבל דירות חדשות שהוא בנה על גג הבניין הישן ואת הדירות הללו הוא יכול למכור בכסף רב. כך אנו רואים כי תמ"א 38 הוא מצב של WIN WIN לשני הצדדים וזו הסיבה מדוע אנו רואים כל כך הרבה סוגים של תמ"א 38 בארץ ובעיקר בגוש דן שם מחירי הדירות מצדיקים את הפרויקטים.

 

האם יש הבדל בין סוגי התמ"א השונים?

לפני שאתם מחליטים האם לבצע תמ"א 38 אתם צריכים לקבל מידע על פינוי בינוי ועל תמ"א 38. עליכם לדעת כי יש שני סוגים של תמ"א 38, אחד בו משפצים את הדירות ותוך כדי זאת מוסיפים קומות והשני פרויקט שבו הורסים את הבניין ובונים אותו מאפס כולל חניה למטה ותשתיות חדשות. אם הבניין שלכם מיועד לתמ"א 38 אתם צריכים לקבל את המידע מהקבלן ומהיזם ולהחליט מה הכי מתאים לכם. כמובן שיש משמעות גם לאישורים שנותנת העיריה והיא זאת שצריכה לאשר בסופו של יום יחד עם רשויות התכנון את הפרויקט בבניין שלכם ועל כך יש לחשוב.

 

מדוע לא כדאי לחתום על הסכם לתמ"א ללא עזרה מעורך דין

אם אתם עומדים לפני התנעה של פרויקט תמ"א 38 אתם חייבים לתת את הדעת על העובדה כי לא כדאי להתקדם בפרויקט ללא ליווי של עורך דין צמוד. עליכם לדעת כי עורך דין יכול לסייע לכם רבות והוא יבטיח כי הזכויות שלכם תישמרנה בפרויקט ולכן לא כדאי לחתום על הסכם עם היזם והקבלן ללא ייעוץ צמוד של עורך דין לאורך כל ההליך.

 

מבנה לפני שיפוץ

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.