פירוק חברה – כיצד מחלקים את הנכסים והרכוש

תוכן עניינים

גם זה קורה, חברות קמות ונופלות על סמך סכסוכים מסוגים שונים, מחלוקות מקצועיות, אישיות ועוד.

וכשזה קורה, יש צורך לפרק את החברה ולחלק את הרכוש.

אם יש המון מזל, התרחיש הנ"ל לא יגיע לכותלי בית המשפט.

לרוב, זה בדיוק מה שיקרה.

במיוחד אם החברה פורקה על בסיס של סכסוכים כאלו ואחרים.

אין ספק, כולנו היינו מעדיפין להעביר חיים שלמים מבלי שיהיה את הצורך להסתכסך עם אף אחד. אמה-מה, ליקום יש תוכניות משלו והוא תמיד דואג להציב אותן בפנינו כאשר אנחנו הכי פחות מוכנים. יחד עם זאת, פירוק חברה הוא סיטואציה שבדרך כלל הולכת ונבנית, זהו לא משהו שמגיע בהפתעה. ואם זהו תהליך שבדרך כלל הולך ונבנה, יהיה חשוב להגיע לשיאו כשאתם מוכנים. ולרוב יהיה שיא כזה או אחר, קליימקס בבית המשפט נקרא לזה. בין אם יש צורך לחלק בין השותפים צמחים מלאכותיים או כל פריט אחר, הנה דגשים שכדאי להכיר.

 

מה חשוב לדעת במהלך פירוק שותפות בחברה

קודם כל והכי חשוב, אל תוותרו על הזכויות שלכם ועל הרכוש שלכם. אם אתם צריכים להסתייע בעורכי דין בכדי להסדיר את הנושא של חלוקת הרכוש בבית המשפט – עשו זאת בלי לחשוב פעמיים. בסופו של דבר ואולי בתחילתו של דבר, הכי חשוב שתיפרדו יפה.

אבל לא פחות חשוב, שתקבלו את מה שמגיע לכם במהלך פירוק השותפות. אנשים עמלים שנים רבות בכדי להגיע למצב של שותפות בבית עסק. יחד עם זאת, לפעמים השותפויות האלו פשוט לא צולחות את מבחן הזמן ומבחן העסקים.

 

מי עורך הדין שיהיה צורך להסתייע בו אם מפרקים חברה

בכל מקרה שבו יש צורך להסתייע בעורך דין, אנו ממליצים על עורכי דין בדיני תביעות עסקים. תוכלו גם להיעזר בעורכי דין אשר מתמחים בתחום הנקרא ליטיגציה מסחרית. גם עורכי דין (שאינם ליטיגטור) בתחומים המסחריים יוכלו לעזור לכם.

ליטיגטור הוא עורך דין אשר מייצג בבתי המשפט. נהוג לכנות את עורכי הדין בתחומים האלו בתור עורכי דין של ליטיגציה מסחרית. יחד עם זאת, לא כל עורכי הדין אכן מייצגים בבתי משפט (ליטיגטורים). אם אתם צריכים ייצוג בבית המשפט במהלך פירוק שותפות, אנו ממליצים להסתייע בשירותיו של ליטיגטור בתחום של ליטיגציה מסחרית.

 

תמיד יהיה עדיף לפרק חברה עם מינימום התערבות של בית המשפט

בשורה התחתונה, הדרך הכי עדיפה לפרק שותפות היא הדרך ללא בתי משפט. אבל העניין הוא כזה, זה לא תמיד אפשרי. לא פעם, אנשים טוענים לרכוש ומוכנים ללכת על כך לבתי המשפט, במיוחד כשעסקים מתפרקים. אם מצטרפת לתמונה גם טינה, זעם או יחסי תסכול ומירמור בין השותפים, הרי שדרשני – זה בדרך כלל יגיע לבית המשפט. אם כך, יהיה עדיף להסתייע כבר מראש בסיוע של עו"ד.

 

מטבעות

עורך דין מחוייך
לשיחת ייעוץ עם עורך דין

מתלבטים לגבי סוגיה משפטית? לא יודעים אם צריך עורך דין או לא? השאירו פרטים וקבלו ייעוץ חינם מעורך דין מנוסה!

מידע נוסף
כיצד לפעול במקרה של תאונת עבודה?

למרות שתאונות עבודה הן בסופו של דבר תאונות, כאשר ניתן לשייך אותן לעבודה כל הזכויות של הנפגע משתנות ובפועל הוא זכאי לקבל הרבה יותר דברים

כל מה שצריך להכיר על עולם הבוררות

עולם הבוררות הוא עולם מרתק, שחשוב להכיר במידה ואתם מחפשים אחר פתרון לסכסוכים, הן עסקיים, משפחתיים או בכל תחום אחר. הבוררות מהווה תחליף למשפט ולתביעה

מה העונש החמור ביותר על מעשה מגונה

עבירת המעשה המגונה תופסת חלק נרחב בפרק עבירות המין המצוי בחוק העונשין. הענישה בגין עבירה זו קשור בשני מאפיינים עיקריים. האחד מהם הוא נסיבות המעשה

5 סיבות לעשות ייפוי כוח מתמשך לאדם

ייפוי כח מתמשך הוא מסמך משפטי אשר מגן עליכם מפני חוסר אונים ושליטה על החיים שלכם במידה ותהי חסרי כשירות לקבלת החלטות, באמצעותו תוכלו לבחור