מה העונש החמור ביותר על מעשה מגונה

תוכן עניינים

עבירת המעשה המגונה תופסת חלק נרחב בפרק עבירות המין המצוי בחוק העונשין. הענישה בגין עבירה זו קשור בשני מאפיינים עיקריים.

האחד מהם הוא נסיבות המעשה והשני הוא מאפייני נפגע העבירה והקשר בינו לבין הפוגע.

הרשעה בביצוע עבירת מעשה מגונה עשוי מצד אחד להסתיים בגזר דין שכולל מאסר על תנאי בלבד או לחילופין גזר דין הכולל מאסר בפועל לשנים רבות.

 

מהו מעשה מגונה

ההגדרה בחוק העונשין למעשה מגונה הוא כל מעשה שנעשה לסיפוק, גירוי או ביזוי מיניים וזאת שלא כדין. מדובר בעבירה המוגדרת עבירה התנהגותית שהינה בעלת כוונה מיוחדת. כלומר, השאלה העומדת למבחן היא האם האדם עשה את המעשה המיוחס לו מתוך כוונה לחוות סיפוק או גירוי מיניים.

 

מעשה מגונה בפומבי

עבירת המעשה המגונה הבסיסית ביותר היא עבירה של מעשה מגונה הנעשה בפומבי ואינו מכוון כלפי אדם ספציפי. העונש בגין עבירה מסוג זה הוא שנת מאסר אחת. יחד עם זאת, כאשר מבוצע המעשה המגונה בפומבי באזור בו מצויים קטינים מתחת לגיל 16, העונש בגין העבירה מטפס ל- 3 שנות מאסר.

 

מעשה מגונה באדם

העבירה הבסיסית של מעשה מגונה המתייחסת לאדם ספציפי היא מעשה מגונה באדם שהעונש בצדה הוא 3 שנות מאסר. עבירה זו היא מיוחסת לבצעה כאשר המעשה המגונה אינו נופל תחת קטגוריה חמורה יותר. מעשה מגונה באדם עשוי לבוא לידי ביטוי במגע באדם בניגוד לרצונו או מעשה שאינו כולל מגע בהכרח, אך נעשה כלפי אדם בניגוד לרצונו למטרות סיפוק או גירוי מיניים.

 

מעשה מגונה בכוח

עבירה נוספת בקטגוריות המעשים המגונים היא עבירת מעשה בכוח. עבירה זו גם היא מתייחסת לעשיית מעשה באדם לשם גירוי, סיפוק או ביזוי מיניים, אולם בשונה מהעבירה הבסיסית של מעשה מגונה באדם, מעשה מגונה בכוח היא עבירה שבה הופעל על הקורבן לחץ, כוח, או איום בהפעלת לחץ או כוח. העונש בגין עבירה זו הוא 7 שנות מאסר.

 

מעשה מגונה בנסיבות מחמירות

לצד העבירה הבסיסית של מעשה מגונה, מונה חוק העונשין נסיבות מסוימות שבהן העונש בגין המעשה המגונה הוא 7 שנים על פי הרף התחתון של הנסיבות המחמירות ו- 10 שנים על פי הרף העליון של הנסיבות המחמירות. נסיבות אלו כוללות בין היתר ביצוע מעשה מגונה בקטינים, ביצוע מעשה מגונה באדם מוגבל שכלית או ביצוע מעשה מגונה תוך איום בנשק.

 

מעשה מגונה בבן משפחה

העבירה החמורה ביותר במדרג העבירות של מעשה מגונה היא עבירה שנעברה כנגד בן משפחה. כאשר עבירת מעשה מגונה נעברת כלפי בן משפחה קטין על פי הנסיבות המחמירות שצוינו לעיל כאשר הקורבן הוא בן משפחה, באפשרות בית המשפט להטיל עונש של עד 15 שנות מאסר.

 

מעשה מגונה – עבירה הכוללת טווח ענישה רחב

עבירת המעשה המגונה היא עבירה הלובשת צורות רבות, כאשר עיקר החומרה המיוחסת לה כרוך בשאלה מיהו קורבן העבירה. ככל שקורבן העבירה משתייך לאוכלוסייה חסרת ישע כגון קטינים, מוגבלים וקטינים בני משפחה או שהמעשה עצמו מלווה באלימות, עשוי מבצע העבירה לעמוד בפני עונש חמור מאוד.

פטיש

 

עורך דין מחוייך
לשיחת ייעוץ עם עורך דין

מתלבטים לגבי סוגיה משפטית? לא יודעים אם צריך עורך דין או לא? השאירו פרטים וקבלו ייעוץ חינם מעורך דין מנוסה!

מידע נוסף
כיצד לפעול במקרה של תאונת עבודה?

למרות שתאונות עבודה הן בסופו של דבר תאונות, כאשר ניתן לשייך אותן לעבודה כל הזכויות של הנפגע משתנות ובפועל הוא זכאי לקבל הרבה יותר דברים

כל מה שצריך להכיר על עולם הבוררות

עולם הבוררות הוא עולם מרתק, שחשוב להכיר במידה ואתם מחפשים אחר פתרון לסכסוכים, הן עסקיים, משפחתיים או בכל תחום אחר. הבוררות מהווה תחליף למשפט ולתביעה

5 סיבות לעשות ייפוי כוח מתמשך לאדם

ייפוי כח מתמשך הוא מסמך משפטי אשר מגן עליכם מפני חוסר אונים ושליטה על החיים שלכם במידה ותהי חסרי כשירות לקבלת החלטות, באמצעותו תוכלו לבחור