כל מה שצריך להכיר על עולם הבוררות

תוכן עניינים

עולם הבוררות הוא עולם מרתק, שחשוב להכיר במידה ואתם מחפשים אחר פתרון לסכסוכים, הן עסקיים, משפחתיים או בכל תחום אחר.

הבוררות מהווה תחליף למשפט ולתביעה ארוכת טווח ומייאשת, ומאפשרת מתן פתרון מהיר וזול יותר ברובם של המקרים.

הבורר מהווה צד שלישי ואובייקטיבי ומטרתו הינה לשמוע את שני הצדדים, להכיר את הסיטואציה מקרוב, כדי לבסוף לקבוע פתרון הוגן ומיטבי עבור שני הצדדים.

מדובר בהליך מחייב, הכניסה לתהליך בוררות מחייבת גם להישמע לבוררות לתוצאות התהליך.

כדי להבין מול מה אתם עומדים ולהכיר את עולם הבוררות טוב יותר, לפניכם כל מה שצריך להכיר על עולם הבוררות.

 

מה היא בוררות בדיוק?

בוררות היא הליך המהווה תחליף למשפט או לגישור, מדובר בתהליך מחייב שמטרתו לשים סוף לסכסוך בין שני צדדים, ולמצוא עבורם פתרון הוגן שישים סוף לבעיה. בוררות היא הליך שמתקיים בשלל תחומים ובכל סכסוך שהוא ,בין אם בעולם העסקי ובין אם בעולם המשפחתי והחברתי. ההגעה לבורר על פני משפט, מומלצת על ידי רבים מכמה סיבות, בעיקר כי מדובר בהליך קצר ונעים יותר ממשפט ממושך. הבורר צריך להיות מוסכם על שני הצדדים, ומותר לו להיפגש עמם רק ביחד ולא בנפרד, כדי לשמור על אובייקטיביות ועל טוהר הקביעה הסופית שלו. לעומת הליך גישור מדובר בהליך מחייב יותר, הבורר ראשי למצוא סוף לבעיה ולחייב את הצדדים להישמע לה. לעוד מידע על עולם הבוררות, היכנסו אל הקישור borerut.com.

 

מדוע בוררות עדיפה על הליכים בבית משפט?

רבים ממליצים בשנים האחרונות על פנייה לגישור או להליך בוררות על פני הליך של בית משפט, גם כדי להקל על העומס בבתי המשפט וגם כדי להעניק לצדדים הנמצאים בסכסוך, פתרונות מהירים באווירה נעימה יותר. לפניכם קצת על מדוע בוררות עדיפה על בית משפט:

 

כלכלית

מבחינה כלכלית, בתהליך הבוררות לא נדרשים לשלם אגרה לבית המשפט, אלא רק תשלום אל מול הבורר וההליך עצמו בפרט. מעבר לכך, מדובר בחסכון כלכלי מאחר והליך בבית משפט יכול להיגרר שנים, וכך שכר הטרחה של עורכי הדין מתמשך גם כן. לכן מדובר בהליך זריז וזול יותר, שיכול לחסוך לכם אם הוא אינו מתארך ואם הוא מתנהל כראוי וללא בעיות בדרך.

 

משך הסכסוך וההליך

סיבה חשובה ורצינית גם כן לעדיפות של הבוררות על בית המשפט, היא העובדה שמשך ההליך בבוררות הוא מהיר הרבה יותר, ממשפט שיכול להיגרר לפחות שנה ומעלה. הליך הבוררות תלוי רק בצדדים ובבורר עצמו, והבירוקרטיה ומשך הזמן שנדרש לה, קצרים בהרבה מן משפט.

 

האווירה והתחושות בתהליך

האווירה שיוצר הליך בוררות נחשבת לנעימה יותר עבור רבים, מאחר ומדובר בתהליך שיש בו יותר הקשבה והכרה של הסיטואציה מאחר בבית משפט בו הרוב סביב עובדות והלך האירועים. גם בוררות יכול להיות קשה כמובן, אך עצם היותו מחוץ לכותלי בית המשפט, מקלה על הסכסוך והאווירה.

 

שופט

עורך דין מחוייך
לשיחת ייעוץ עם עורך דין

מתלבטים לגבי סוגיה משפטית? לא יודעים אם צריך עורך דין או לא? השאירו פרטים וקבלו ייעוץ חינם מעורך דין מנוסה!

מידע נוסף
כיצד לפעול במקרה של תאונת עבודה?

למרות שתאונות עבודה הן בסופו של דבר תאונות, כאשר ניתן לשייך אותן לעבודה כל הזכויות של הנפגע משתנות ובפועל הוא זכאי לקבל הרבה יותר דברים

מה העונש החמור ביותר על מעשה מגונה

עבירת המעשה המגונה תופסת חלק נרחב בפרק עבירות המין המצוי בחוק העונשין. הענישה בגין עבירה זו קשור בשני מאפיינים עיקריים. האחד מהם הוא נסיבות המעשה

5 סיבות לעשות ייפוי כוח מתמשך לאדם

ייפוי כח מתמשך הוא מסמך משפטי אשר מגן עליכם מפני חוסר אונים ושליטה על החיים שלכם במידה ותהי חסרי כשירות לקבלת החלטות, באמצעותו תוכלו לבחור