תביעת שיפוצניק שלא עמד בהסכם

עריכת שיפוצים בבית או בעסק הנה נושא מורכב, הדורש תשומת לב רבה. מדובר בצורך לתכנן את מועד השיפוצים ולהתאים אותו לסדר היום ולוח הזמנים של בעלי הבית או העסק ושאר בני המשפחה. זאת, תוך יציאה מנקודת הנחה שהזמן של כל הצדדים הוא מוגבל ויש לנצל את המועד שהוקצב לשיפוצים עד תום. לפיכך, אי עמידה בהסכם מצד השיפוצניק עלולה לשבש את מהלך העניינים.

כיצד ניתן למנוע, או לפחות לצמצם את הסיכויים ליצירת מצב שבו השיפוצניק שנבחר איננו עומד בהסכם? כיצד ניתן לתבוע שיפוצניק שלא עמד בהסכם? בשורות הבאות נעסוק בנושא בעייתי ונתווה את הצעדים שיש לנקוט על מנת לצמצם ככל האפשר בעיות אפשריות במהלך השיפוצים.

 

איך לצמצם את האפשרות לבעיות בשיפוצים

על מנת לצמצם בעיות אפשריות במהלך שיפוץ בית שכולל צבע לבית, טיח וכל הגמר של הבית, מומלץ לנקוט בשלושה צעדים במקביל: בחירה מושכלת של שיפוצניק, עריכת הסכם חתום והימנעות מתשלום מראש, מעבר למקדמה סמלית המתחייבת מההסכם. באשר לתשלום המקדמה, מדובר במקדמה של כמה מאות שקלים בלבד ולא מעבר לכך שיש לקבל תמורתה קבלה כחוק. דווקא שני הצעדים הראשונים מחייבים הסבר.

בחירה מושכלת של שיפוצניק: בדרך כלל, כשמחפשים שיפוצניק טוב כדאי לשאול חברים, מכרים ובני משפחה. עדיף לכרות הסכם עם אדם שיש הוכחה לאיכות העבודה שלו, מאשר עם אדם לא מוכר. למרות הטכנולוגיה המודרנית והאפשרות לחפש שיפוצניק באינטרנט, אין עדיין חלפה לקבלת המלצות מחברים ומכרים.

בנוסף להמלצות, רצוי מאד לבחור שיפוצניק שנרשם בפנקס הקבלנים, אצל רשם הקבלנים במשרד הבינוי. עצם הרישום מעיד על כך שהרשם בדק את המסמכים הרלוונטים ווידא שהקבלן אכן מוכשר לביצוע העבודה כנדרש. עם זאת, חשוב לדעת שאין חובה חוקית על קבלן שיפוצים להירשם, למעט קבלנים המבצעים עבודות שלד בבניין.

עריכת הסכם: אף ששיפוצניקים רבים נמנעים מכך, חשוב לערוך הסכם כתוב בין הצדדים שיפרט הן את אופי השיפוצים והן את העלויות שלהם. ההסכם צריך לפרט גם את הסנקציות שיחולו על אחד מהצדדים שאיננו עומד בו והיכן תידון התביעה. בנוסף לאמור לעיל, יש לדרוש מהשיפוצניק קבלה כאמור לעיל עבור כל סכום שהועבר לו. אין להתפתות לחיסכון שהשיפוצניק יציע תמורת ההימנעות מקבלה.

 

איך לתבוע שיפוצניק שלא עמד בהסכם

החתימה על הסכם מצד אחד ודרישת קבלה על כל סכום שהועבר לרשות השיפוצניק, מהווים בסיס לתביעה כנגד שיפוצניק בעייתי.

בדרך כלל, הסכומים שבהם מדובר הם קטנים יחסית והמקום הראוי להם הוא בית המשפט לתביעות קטנות ולכן לא תמיד צריך להעזר בשירותיו של עורך דין דיני עבודה. תביעה קטנה איננה דורשת ליווי משפטי, אלא אם כן יערער השיפוצניק כנגד פסק הדין לערכאה גבוהה יותר.

לאחר קבלת פסק הדין וקביעת פיצויים, השלב הבא הוא פנייה ללשכת ההוצאה לפועל, במטרה לכפות על הקבלן לשלם את הפיצויים שנפסקו. בסיכומו של עניין, הדבר החשוב ביותר הוא לתעד את העסקה עם השיפוצניק, לחתום על הסכם ולקבל קבלות כחוק עבור כל תשלום שהועבר לו.

אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
חותמת
אזרחות ודרכונים

2019 – מבול של בקשות לקבלת אזרחות פורטוגלית

שנת 2019 עומדת ללא ספק בסימן מבול של בקשות של ישראלים להוצאה של דרכון פורטוגלי, והמומחים של חברת איזי נשיונטלי מסבירים בדיוק מדוע, וכיצד גם אתם יכולים להצטרף. 2019 –

כדורים שונים
כללי

מכירת תרופות באופן חוקי

חברות התרופות בישראל מגלגלות לכיסן מדי שנה כמה מאות מליוני שקלים ואילו חברות התרופות בארה"ב? מגלגלות לא פחות מ3 מיליארד דולרים מדי שנה. כשמדובר בסכומים כה גדולים, הפיתוי של חברת

עורך דין
עורך דין

מהו נוטריון ומה תפקידו?

תחומי עריכת הדין הם רבים, ביניהם יש גם נוטריונים. נוטריון עוסק בעיקר בעריכת צוואות והסכמים, עריכת חוזים ואימות חתימות, עריכת הסכמי ממון ועוד. בכל מקרה, כשעולה הצורך להסתייע בעורכי דין,