תביעת חדר כושר

רובנו רואים בחדר הכושר מקום חיובי, בו אפשר להתאמן ובכך לתרום לבריאות ולהפחתה במשקל. אולם לעיתים, כמו במקומות אחרים רבים אחרים בחיים, השירות שאנו מקבלים לא עומד בציפיות שלנו. בין אם מדובר באי עמידה בתנאי ההסכם או, במקרים אחרים בפציעה שנגרמה במהלך אימון. במקרים אלה תביעת חדר הכושר היא אפשרות  שצריך לשקול.

 

סיבות לתביעת חדר הכושר

את הסיבות ניתן לחלק בגדול לשתיים, אי עמידה בתנאי ההסכם עליו חתמתם מול חדר הכושר או לחילופין פציעה שנגרמה כתוצאה מרשלנות של חדר הכושר. 

פציעות שנגרמות כתוצאה מרשלנות נפוצות, ישנן דוגמאות רבות בינהן, אישה שנפצעה לאחר שעלתה למכשיר הריצה בחדר הכושר שהושאר דולק על ידי משתמש ששכח לכבותו. במקרה זה בית המשפט קבע כי חדר הכושר התרשל בהשגחה ובשמירה על בטיחות המתאמנים וקבע כי חדר הכושר צריך לשלם לאישה פיצויים. 

סיבה נוספת היא תביעת חדר הכושר לאחר שהוא הפר את תנאי ההסכם שנחתם מולו, למשל כאשר הובטח כי ניתן יהיה לבטל את המנוי ללא תשלום, חיובים שגויים או אי עמידה בכל תנאי אחר עליו הוסכם במעמד החתימה.

הדרך הכי טובה למנוע את אי הנעימות הזאת, היא להעזר במאמני כושר אחראים, כדוגמת ערן שני מסטרונגר.

תביעת חדר כושר

אחריות חדר הכושר

ניתן לקבוע כי חדר הכושר אחראי לפציעה שנגרמה כתוצאה מרשלנות, למשל מכשיר תקול שהותר ללא שלט המודיע על כך, הדרכה על ידי מדריך שאינו מוסמך לכך או תוכנית אימון שנבנתה למתאמן מתחיל ולא הייתה מתאימה לו. סיבה נוספת בגינה ניתן להוכיח רשלנות חדר הכושר היא נושא התאורה, אם חדר הכושר היה חשוך ופציעה נגרמה בנסיבות אלו ייתכן ויתאפשר לקבוע שחדר הכושר אחראי לפציעה.

כדאי לשים לב שכמעט ואין אפשרות להוכיח אחריות של חדר הכושר במקרים של שבץ, או התקף לב כאשר חדר הכושר דורש אישור רפואי לאימון טרם תחילת הפעילות במקום.

מה לעשות במקרה של פציעה

כדי לשמור על טיעון חזק ככל הניתן צריך לתעד את הפציעה מיד עם התרחשותה, יש להודיע לאנשי חדר הכושר לצלם או לתעד בכל דרך אחרת את המקום בו התרחשה הפציעה, במיוחד אם מדובר בפגיעה שנגרמה בגלל מכשיר שבור או תקול. כמו כן, כדי לפנות לקבלת טיפול רפואי ולדאוג שהוא מסביר מה הפגיעה שנגרמה ואת חומרתה. בנוסף כדאי לשמור את תיעוד מלא של כלל הבדיקות הרפואיות שבוצעו בעקבות הפציעה.

נקודה נוספת עליה יש לשים דגש היא מציאת עדים לפציעה, כדאי לבקש מם פרטים התקשרות כדי שבעתיד, במקרה בו תחליטו לתבוע תוכלו לבקש מהם להגיע ולהעיד לטובתכם.

לסיכום, כדאי לשים לב ולשמור על עצמכם בעת האימון בחדר הכושר, לקרוא היטב את ההוראות ולעקוב אחריהן באדיקות וזאת כדי להימנע מפציעה שתפגע בכם. יחד עם זאת, במידה וננקטו כל אמצעי הזהירות הסבירים ובכל זאת נגרמה פציעה כדאי לשקול את אפשרויות העומדות בפניכם ואולי אף לתבוע את חדר הכושר.

שימו לב כי במקרה של רשלנות רפואית – אנחנו עומדים לרשותכם גם כן

אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
חותמת
אזרחות ודרכונים

2019 – מבול של בקשות לקבלת אזרחות פורטוגלית

שנת 2019 עומדת ללא ספק בסימן מבול של בקשות של ישראלים להוצאה של דרכון פורטוגלי, והמומחים של חברת איזי נשיונטלי מסבירים בדיוק מדוע, וכיצד גם אתם יכולים להצטרף. 2019 –

כדורים שונים
כללי

מכירת תרופות באופן חוקי

חברות התרופות בישראל מגלגלות לכיסן מדי שנה כמה מאות מליוני שקלים ואילו חברות התרופות בארה"ב? מגלגלות לא פחות מ3 מיליארד דולרים מדי שנה. כשמדובר בסכומים כה גדולים, הפיתוי של חברת

פטיש לבן
עורך דין

אילו זכויות רפואיות רשאי אדם לתבוע?

מטופלים אשר עברו טיפולים רפואיים אינם מודעים לעובדה כי הם זכאים לתבוע את הרופא ואת המוסד בו התרחש הטיפול בעקבות רשלנות אשר הותירה נזקים זמניים או קבועים. כיצד ניתן לתבוע

כוס ומפתחות
חוק ומשפט

העונש עבור נהיגה תחת השפעת אלכוהול

כל מי שיש לו רישיון נהיגה ונוהג בחיי היומיום מודע היטב לסיכונים שבנהיגה, ויחד עם זאת, לא מעט אנשים מסתכנים מעבר לסיכון הברור הכרוך בנהיגה ובפועל נוהגים תחת השפעת אלכוהול.