חוקים בנוגע לקיום אירועים ציבוריים במהלך משבר הקורונה

שנת 2020 התחילה לפני פחות משלושה חודשים וכבר הביאה איתה בשורה לא פשוטה לעולם בכלל ולעולם האירועים בפרט. משבר הקורונה הוא אחד המשברים החריפים שידע העולם, והוא לא פוסח על אף חברה, עסק או אדם. אולם לצד זה, אין הדבר אומר שצריך להשבית ולשנות את החיים כולם ואת השגרה, ועל מנת לקיים אירועים כל מה שתצטרכו זה פשוט לדעת מה מותר ומה אסור. בדיוק בשביל זה נוסחו חוקים בנוגע לקיום אירועים ציבוריים במהלך משבר הקורונה, עליהם נפרט במאמר הקרוב.

 

"אירוע מתגלגל" – צמד המילים שאתם עומדים לשמוע המון בזמן הקרוב

כשמדברים על חוקים בנוגע לקיום אירועים ציבוריים במהלך משבר הקורונה, חשוב לדעת בראש ובראשונה שמדובר כאן על אירוע מתגלגל. מהדורות החדשות מקפידות להשתמש הרבה בביטוי הזה, זאת על מנת לציין ולהדגיש שאותם חוקים בכלל וחוקים בנוגע לקיום אירועים ציבוריים בפרט הם חוקים שיכולים להתעדכן מדי כמה שבועות, ובמקרים החריפים יותר אפילו מדי כמה ימים.

אירועים ציבוריים הם כל האירועים שנכנסים תחת מטריית ההנאה. נכנסים כאן אירועים כמו הצגות, סרטים, מופעי מחול, מופעי רחוב, אירועי ספורט למיניהם, הופעות מוזיקה ועוד. בנוסף, אירועים כמו ימי הולדת, חתונות, בר או בת מצווה ועוד גם הם מושפעים מאותם החוקים, שנוגעים כרגע בעיקר בנושא ההתקהלות.

 

חוקים בנוגע לקיום אירועים ציבוריים במהלך משבר הקורונה

נכון להיום, קיום אירועים ציבוריים אפשרי בשמירה על מרחק של 2 מ' אחד מהשני ובכמות של עד עשרה אנשים בלבד. מוחרגים מההגבלות האלו אירועי אזכרות וחתונות, בהם ניתן להתאסף עד עשרים אנשים.

בכל הנוגע להופעות המוניות, הצגות, סרטים והתקהלויות נוספות באירועים ציבוריים, הדבר הוא אסור בפירוש והמשטרה אף עושה צעדים על מנת לאכוף את החוקים החדשים. זאת, כמובן, על מנת להגן על בריאות הציבור וכדי להאט את קצב התפשטות הנגיף.

 

אל דאגה, זו לא סיבה לא לחגוג!

במצבים משונים כאלו, שבהם אף אחד לא באמת יודע מה לעשות ותחושת חוסר הוודאות אופפת את כולנו, יצירתיות היא מילת המפתח. אז נכון, המצב הוא לא אידיאלי וקיום אירועים ציבוריים בהחלט מוגבל כרגע לפי ההנחיות, אבל זה לא אומר שלא צריך לחגוג!

אפשר בהחלט להרים את האירוע שלכם בקונספט קצת אחר. אחד הקונספטים היותר בולטים כעת הוא חגיגה מתמשכת, כאשר בכל עת מתקבצים עד עשרה אנשים לחגיגה של כשעה, ובשעה שאחריה מחליפה את הקבוצה קבוצת אנשים אחרת. כך ניתן לחגוג בקלות עם כל האנשים האהובים עליכם, עם אטרקציות לאירועים שיעשו לכם את האירוע שמח בדיוק כמו שמגיע לכם. למרות ההנחיות והחוקים אפשר לחגוג בכיף, עם שמירה על המרחק הרצוי, הקפדה על היגיינה וכמובן – עם אטרקציות שיעשו לכם הכי כיף שאפשר. מזל טוב!

גבר עונד מסכה
OrnaW / Pixabay
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
עורך דין
עורך דין

מהו נוטריון ומה תפקידו?

תחומי עריכת הדין הם רבים, ביניהם יש גם נוטריונים. נוטריון עוסק בעיקר בעריכת צוואות והסכמים, עריכת חוזים ואימות חתימות, עריכת הסכמי ממון ועוד. בכל מקרה, כשעולה הצורך להסתייע בעורכי דין,

חותמת
אזרחות ודרכונים

2019 – מבול של בקשות לקבלת אזרחות פורטוגלית

שנת 2019 עומדת ללא ספק בסימן מבול של בקשות של ישראלים להוצאה של דרכון פורטוגלי, והמומחים של חברת איזי נשיונטלי מסבירים בדיוק מדוע, וכיצד גם אתם יכולים להצטרף. 2019 –

תביעת חדר כושר
חוק ומשפט

תביעת חדר כושר

רובנו רואים בחדר הכושר מקום חיובי, בו אפשר להתאמן ובכך לתרום לבריאות ולהפחתה במשקל. אולם לעיתים, כמו במקומות אחרים רבים אחרים בחיים, השירות שאנו מקבלים לא עומד בציפיות שלנו. בין