הערכת שווי דירה

מתלבטים האם הסכום שדורשים מכם עבור דירה מסוימת גבוה מידי? או שאולי אתם רוצים לדעת כמה לדרוש עבור הדירה שתרצו למכור? אם כך, כדאי לדעת שהכול מתחיל בהזמנת שירותיו של שמאי שיבצע הערכת לשווי הנכס.

מה בפועל צריך לעשות השמאי?

כל מי שחושב לקנות דירה או למכור נכס מסוים צריך לדעת, לפני הכול, כמה הנכס באמת שווה. כלומר, זה שבעל נכס מסוים מנסה למכור לכם את הנכס בסכום כזה או אחר זה טוב ויפה, אך בפועל זה צריך לדעת כמה הנכס באמת שווה. לכן כדאי להזמין שירות כמו הערכת שווי נכס, וזה בדיוק תפקידו של השמאי. הוא מגיע לנכס, בודק את כל הפרטים שלו ובהתאם לכך הוא יוכל לתת לכם הערכה. ישנם לא מעט פרטים שמשפיעים על הערכת השמאי, כמו לדוגמא:

  • מאיזה שנה הנכס קיים?
  • מה הגודל שלו?
  • האם כל המערכות בו תקינות?
  • האם הגישה אליו נוחה?
  • האם יש לעשות בו שיפוץ מסוים כדי לגור בו?
  • האם יש בנכס עוד זכויות בנייה שלא נוצלו?

בין אם מדובר על הערכת שווי דירה ובין אם מדובר על הערכת שווי של בית צמוד קרקע, יש לפנות אל שמאי מקצועי ויפה שעה אחת קודם.

איש נדלן

האם כל שמאי ייתן את אותה הערכה?

למרות שיש חוקים ברורים שבהתאם להם השמאים עובדים, בסופו של דבר בהחלט יכול להיות מצב שבו שמאי מסוים ייתן הערכה כזאת ואילו שמאי אחר ייתן הערכה שונה. מצד שני, אם תפנו אל אנשי מקצוע רציניים, ההבדלים יהיו מינוריים. כך או כך, אין ספק שאתם צריכים לבדוק היטב לאיזה שמאי אתם פונים, ולפני הכול חשוב שהוא יהיה רשום באגודת השמאים. לפנות לאדם שלא למד את התחום ושאין לו תעודת שמאות זה עלול להיות צעד שיסבך אתכם, שכן בפועל זה אומר לפנות לאיש מקצוע שאינו עובד בצורה חוקית. חשוב לדעת שאפילו אם אתם מנסים לקנות דירה באחד מאותם פרויקטים חדשים בראשון לציון לא כדאי יהיה לוותר על הערכת השמאי שכן הוא זה שיעזור לכם להבין כמה הגיוני לשלם על הנכס שחשבתם לרכוש.

לקבלת הערכת שווי נכס ניתן להעזר בחברת בוטיק נדל"ן בכתובת https://www.nadlan-b.co.il

שמאי בוחרים בהתאם להמלצות של לקוחות אחרים

הדילמה בין מספר שמאים היא דילמה מוכרת וידועה, כך שאם גם אתם מרגישים מבולבלים, דעו שאתם לא לבד. כמובן שתרצו לבחור את אנשי המקצוע הכי טובים שיש לצורך קבלת הערכה לשווי הדירה, אך איך באמת בוחרים שמאי טוב? הניסיון שלו חשוב וגם השאלה האם הוא באמת עובד בצורה חוקית או לא, אך בנוסף, יש טעם לבדוק גם את ההמלצות השונות. שמאי שתוכלו למצוא אודותיו חוות דעת חיוביות אונליין הוא איש המקצוע הנכון ביותר עבורכם, שכן המלצות תמיד מסייעות לנו להימנע מבחירת אנשי מקצוע שאינם מספיק טובים.

אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
חדר ניתוח בעת ניתוח
עורך דין

ניתוח בהיעדר הסכמת חולה

הסכמה כירורגית מוגדרת על ידי מתן אישור לרופא המטפל לבצע ניתוח ולא תמיד היא תהיה בכתב. ללא הסכמה זו שניתנה לניתוח היא נחשבת לעבירה פלילית. הסכמה מדעת, מתעמקת מההסכמה הכללית

חותמת
אזרחות ודרכונים

2019 – מבול של בקשות לקבלת אזרחות פורטוגלית

שנת 2019 עומדת ללא ספק בסימן מבול של בקשות של ישראלים להוצאה של דרכון פורטוגלי, והמומחים של חברת איזי נשיונטלי מסבירים בדיוק מדוע, וכיצד גם אתם יכולים להצטרף. 2019 –

עורך דין
עורך דין

מהו נוטריון ומה תפקידו?

תחומי עריכת הדין הם רבים, ביניהם יש גם נוטריונים. נוטריון עוסק בעיקר בעריכת צוואות והסכמים, עריכת חוזים ואימות חתימות, עריכת הסכמי ממון ועוד. בכל מקרה, כשעולה הצורך להסתייע בעורכי דין,